top of page

                       Як розпізнати біль у                                     тварини?

  Якщо ви знаєте наступні ознаки болю у тварини то з легкістю її розпізнаєте

 

   Нормальний стан – болю немає

• Комфорт – тварина спить або цікавиться навколишнім

• Вокалізація – тварина тиха

• Частота серцевих скорочень – 0 – 15% вища від норми*

• Частота дихання – 0 – 15% вища від норми**

 

   Легкий та середній біль

• Комфорт – тварина втомлена, пригнічена, не цікавиться навколишнім

• Вокалізація – плаче але реагує на ваш голос

• Частота серцевих скорочень – 16 – 45% вища від норми

• Частота дихання – 16 – 45% вища від норми

   

   Гострий  біль

• Комфорт – тварина дуже неспокійна

• Вокалізація – плаче, не реагує на голос

• Частота серцевих скорочень – 45% більше від норми

• Частота дихання – 45% більше від норми

 

 Інші ознаки що вказують на біль: нансення собі шкоди, анорексія, бажання сховатись, зменшення активності, незвична поведінка, агресія.

*Норма серцевих скорочень для дорослого кота – 100-120 уд/хв, дрібні і середні собаки  105-125 уд/хв, великі собаки 70-90 уд/хв.

**Норма частоти дихання для дорослого кота 17 – 23 дихальних рухів на хв., собаки 14 – 18 дихальних рухів на хв.

Декілька слів про правила підготовики тварини до операції та післяопераційний догляд.

  • Підготовка тварини до операції

До проведення операції тварині необхідна 12 годинна голодна дієта, тобто попереднього дня до операції тварину годують о 20:00. Воду тварина може пити без обмежень. За 20-30 хвилин до операції собаку бажано вигуляти. Дома необхідно підготувати зручне, тепле місце на підлозі, де тварина буде знаходитись після операції.

  • Що необхідно брати з собою у кабінет?

Простирадло на якому буде лежати тварина після операції. Для котів – переноска або сумка.

  • В день операції

Після операції тварину необхідно розмістити у раніше приготованому, теплому місці на підлозі. В залежності від анестезії, тварина після операції може поскулювати, тремтіти, проявляти ознаки неспокою або сонливість. Також після операції тварина на деякий час втрачає здатність координації рухів. У випадку якщо координація рухів і сонливість не відновлюється наступного дня після операції власнику необхідно зв’язатись з лікарем.

В день операції тварину не годують. Після відновлення координації рухів можна запропонувати тварині невелику кількість води кімнатної температури. Щоб запобігти вилизування післяопераційного шва, слід використовувати післяопераційну попону або комірець, які можна придбати в кабінеті. Після операції можливе виступання невеликої кількості крові з післяопераційного шва і незначний набряк.

  • Після операційний період

На наступний день після операції тварині необхідно запропонувати вологий, легко перетравний готовий корм (Royal Canin Recovery, Purina Veterinary Diets CN), або корм домашнього приготування. Після операційний період важливо пильнувати щоб тварина не вилизувала шов.  Післяопераційну рану варто контролювати один раз на три дні аж до загоєння. Якщо витікання і набряк рани не проходить декілька днів необхідно зв’язатися з лікарем.

  • Зняття швів

Післяопераційні шви знімаються на 10-12 день після операції. Після стерилізації і кастрації знімати шви немає потреби, так як ми використовуємо косметичний підшкірний шов.

Купати тварину можна тільки після зняття швів.

Профілактика бабезіозу                        собак

 Бабезіоз (піроплазмоз) собак – загальновідоме захворювання  протозойної природи, що переноситься через укуси кліщів та  без своєчасного лікування у більшості випадків закінчується  загибеллю тварини.

 

 Для профілактики бабезіозу собак потрібно застосовувати такі  заходи:

 - Обробка акарицидними (протикліщовими) засобами собаки   нажаль, жодний препарат не дає 100% захисту, тому часто є  необхідним комбінація двох препаратів, наприклад,  протипаразитарний нашийник, та пудри, спреї або краплі, що  мають різні діючі речовини (для запобігання передозування та  зменшення ризику виникнення побічних явищ).

 Більш докладно про це потрібно радитися з ветеринарним  лікарем, в т.ч. про випадки алергічних реакцій та можливого  токсичного впливу на собак, людей та дітей, інших домашніх  тварин, та щодо звикання кліщів до деяких видів  інсектоакарицидних препаратів. У ветлікаря ви можете  дізнатися, які препарати краще себе зарекомендували у цей  час та в даній місцевості. Обробки проводяться за інструкцією  залежно від віку та ваги тварини, відразу після того як зійшов  сніг і до перших морозів.

 - Обробка акарицидними засобами вольєрів, підвалів,  розплідників – встановлено, що деякі види кліщів  переносників збудників бабезіозу здатні виживати в  приміщенні і викликати зараження цілорічно в будівлях та  розплідниках.

 - Догляд за подвір’ям та при потребі, обробка його  акарицидними засобами, що призначені для цього – якщо  ваше подвір’я у небезпечній зоні регулярно скошуйте траву,  підрізайте кущі та дерева так, щоб сонячне світло досягало   землі.

 - Ретельний огляд собак під час прогулянок та після них –  намагайтеся уникати місць дуже заражених кліщами, після  будь-якої прогулянки собака уважно оглядається власником,  промацується та прочісується вся тварина.

 - Скорочувати період перебування кліща на тілі тварині – якщо  кліща на собаці виявлено, незважаючи на зусилля власника,  його потрібно якнайшвидше видалити (для перенесення збудників трансмісивних захворювань потрібен різний час але  в будь-якому випадку чим раніше ви знімете кліща, тим  менша вірогідність зараження бабезіозом, бореліозом,  ерліхіозом тощо).

 

 Видаляти кліща потрібно правильно – зверніться до  ветеринарного лікаря або спробуйте самостійно, попередньо  надягнувши гумові рукавички (деякі мікроорганізми з  розчавленого кліща можуть бути небезпечними для людини),  розташуйте тонкий пінцет у районі ротового апарату кліща  якомога щільніше до шкіри і повільно виймайте його,  намагаючись не залишити часточку ротового апарату в шкірі  тварини, після цього декілька днів обробляйте місце укусу  тетрацикліновою маззю. Існують також спеціальні засоби для  зняття кліщів. Завчасна обробка кліща спиртом, олією і т.п., за  деякими даними, може пришвидшити вивільнення  патогенного збуднику з кліща.

 - Правильно знищуйте знятих кліщів – кліщ може пережити  навіть зливання в каналізацію, а той кліщ, що не наївся буде  шукати нову жертву і далі передавати інфекції, тому  найкраще позбуватися кліщів розміщуючи їх у щільно закриту  тару, що містить невелику кількість спирту або засобу для  миття посуду.

 - Вакцинація від бабезіозу – як і інші внутрішньоклітинні  паразити, бабезії в процесі еволюції виробили захисні  механізми, які не дозволяють їм бути знищеними імунною  системою тварини, тому вакцинація дає невисоку гарантію  захисту, дія вакцини оцінюється лише, як «зниження  смертності».

 - Застосування для профілактики антипротозойних препаратів  – у таких препаратів як азидин, береніл та ін. можливий  недовгий профілактичний ефект, але враховуючи високу  токсичність цих препаратів використовувати їх з  профілактичною метою не рекомендовано.

 

 Отже, основою профілактики бабезіозу собак є захист від  нападу кліщів.

bottom of page